Esimene suur projekti eesmärk on vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid. See ka kohaliku omavalitsuse poolt. Suur osa objektidest on Kohtla-Järvel veel renoveerimata ja ei ole energiatõhusad. See tähendab seda, et nende CO2 jälg veel väga suur. Korraga pole võimalik kõike rekonstrueerida, kuid on võimalik väikeste tegevustena nende kasvuhoonegaaside heitkoguseid oluliselt vähendada. Projektis osalevad kokku 9 lasteaeda ja linnavalitsuse hoone. Tänu rakendatud kliimamuutuste leevendamise tegevustele, tekkib linnas ca 10*15kW, ehk 150kW päikesepaneelide park, mis võimaldab oluliselt vähendada elektri tarbimist ja vähendada CO2 heitkoguseid. Sellise pargi tootlikus oleks ca 150 MWh, mis teeb arvestuslikuks CO2 vähenemiseks aastas 150*1,09= 163,5 t CO2 ekv/a. Ehk tänu kasutatud meetmetele on tulemuseks kasvuhoonegaaside heitkoguste atmosfääri vähenemine 163,5 tonni võrra aastas. Projekti aruandlusperioodi jooksul (5 aastat) moodustab see kokkuhoid kokku 817,5 tonni CO2 heitmeid. See on märkimisväärne tulemus väikeste meetmete rakendusest.
Teiseks projekti tegevuse eesmärgiks on kohaliku omavalitsuse kasutuses olevale maale kogukonnaaedade rajamine keskkonna- ja kliimahariduse eesmärkidel.
Projekti tegevusena paigaldatakse Kohtla-Järve linna 14 lasteaedade territooriumile mini-kogukonnaedasid, et lapsed saaksid juba lapsepõlvest aiandust proovida ja olla loodusele lähedam.
Kolmandaks ja väga suureks eesmärgiks on Kohtla-Järve rohepööre.
Nimelt on eesmärgiks istutada linnaruumis hekitaime koolide ja lasteaedade vanade piirdeaedade juurde/asemel.
Elurikkuse täiendamiseks ja/või loomiseks linnaosades ja nendes asuvate koolide ning lasteaedade juures kasutatakse selliseid hekitaimi, mida praeguseks linnas veel ei kasva ja/või mis muudavad erinevatel aastaaegadel oma värvi ja õitsevad.
Ka võiks hekke rajada 1 kooli või lasteaia piiridesse erinevatele territooriumi külgedele erinevatest hekitaimede liikidest või kasutada sama liigi erinevate sortide taimi vaheldumisi jne, see suurendab elurikkust ja looduslikku mitmekesisust. Projekti tegevuse tulemusena suureneb linnaruumi elurikkus, ja kasutatakse rohkem looduspõhilisi lahendusi, paraneb inimeste heaolu ning väheneb õhusaaste.
Neljandaks projekti osaks on Kohtla-Järve linnaosade elurikkuse suurendamine.
Projekti raames on kavas istutada linnaruumis vähemalt 300 puid. Projekti raames on kavas tellida haljastusprojekti selle ala rohelisemaks muutmiseks.
Haljastusprojekt hõlmab linnaruumi alasid, kus oleks mõistlikum rohelist lisada. Seejärel saab istutada vähemalt 300 puid haljastusprojekti alusel.
Tegevus parandab linnaruumi õhku ja linnapilti, parandab inimeste elukvaliteeti ja tervist, vähendab õhusaaste ja CO2 heitkoguste arvu Kohtla-Järve linnas.
KONTAKT

TELLIJA KONTAKTISIK:
ANTON MAKARJEV, ARENDUSNÕUNIK